V Jarcové se rozzářil vánoční strom.

23. 11. 2019 se nás sešlo na vánočním jarmarku opravdu hodně. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak vše probíhalo od příprav až do sobotního večera.

Hasiči připravují vánoční strom na tradiční jarmark.

A jak krásně se jim to povedlo se můžete přijít přesvědčit na vánoční jarmark, který se koná 23. listopadu od 15:00 hodin v areálu kulturního domu. Rozsvěcení proběhne v 18:00 hodin.

CVIČENÍ SE SAR

(search and rescue)

Několik členů naší jednotky se zúčastnilo námětového cvičení pořádaného JSDH Jablůnka ve spolupráci s nově vznikajícími týmy dobrovolných záchranářů, známých pod mezinárodní zkratkou SAR (Search and Rescue). Počtem účastníků to bylo zatím největší cvičení tohoto druhu. Zapojily se jednotky ze Semetína, Hošťálkové, Jarcové a pořádající Jablůnky. Za týmy SAR vyslal každý kraj několik členů, a tak se do aktivního pátrání zapojilo hned 13 čtyřkolek. Předmětem cvičení bylo hledání skupiny pohřešovaných zraněných osob v nedostupném lesním terénu, samozřejmě v noci. Samotné akci předcházelo důkladné školení pod vedením preventisty JSDH Jablůnka. Pátrání probíhalo ve dvou rojnicích, řízených krizovým štábem. Důraz byl kladen na secvičení rádiové komunikace, koordinaci hasičů a týmů SAR, poskytnutí první pomoci a doprava zraněných pomocí čtyřkolek s vozíky na dostupné místo pro IZS.

SDH Jarcová spolupracuje při natáčení

Stejně jako při natáčení filmu "Děda" tak i nyní pomáhá sbor dobrovolných hasičů Jarcová při natáčení nové pohádky.

Bleskové povodně

V důsledku vytrvalého deště nás po několika letech opět zasáhly bleskové povodně. 22. 5. byl v odpoledních hodinách vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity. Naši dobrovolní hasiči zodpovědně řešili nastalou situaci, byli v pohotovosti ve dne i v noci.

Školení první pomoci s Tomášem Tvrdým

Dne 10. 5. 2019 proběhlo školení první pomoci pod vedením Tomáše Tvrdého. Zúčastnili se ho členové výjezdové jednotky a vedoucí mládeže. Školení bylo velmi poučné, nechyběl ani praktický nácvik v podobě kardiopulmonální resuscitace na třech modelech. Velmi užitečná byla i instruktážní videa.